Od jakiegoś czasu dużo jeżdżę…

Od jakiegoś czasu dużo jeżdżę ekspresówkami i nie zdawałem sobie sprawy ze skali problemu. Niemal codziennie widzi się taki obrazek. Ten przejaw drogowego egoizmu doprowadza do szewskiej pasji. Nie rozumiem jak można mieć tak gdzieś innych użytkowników dróg szybkiego ruchu, dlatego trzeba z tym walczyć.
Zastanawiałem się, czy można jakoś go ukrócić, nie robiąc chamskich i niebezpiecznych rzeczy- wiadomo, że można zajechać drogę i dać po heblach ale jeszcze ktoś to nagra…

Rozmawiałem z jednym byłym kierowcą TIRa i oni sobie wymyślili, że jak wyprzedzą każdą inną ciężarówkę jadącą o 1km wolniej to im wyjdą niesamowite tysiące zł miesięcznie oszczędności.

Tak więc optymalnym, generujący stosowny ból dupy u transa rozwiązaniem jest poczekanie aż delikwent skończy te swoje manewry – po czym wjeżdzamy przed niego i zwalniamy do 60 i tyle będzie miał ze swoich oszczędności, jak będzie musiał znowu rozpędzać naczepę.
Oczywiście jest to wersja dla mniej spieszących się chociaż z drugiej strony skoro i tak już zwolniliśmy do 80-90 czekając aż skończą wyprzedzać to te kilkanaście sekund nas nie zbawi.
Dodatkowym bonusem jest robienie tego na wzniesieniu.

Co myślicie?

#bekaztransa #motoryzacja #samochody #polskiedrogi