Od czasu kiedy kupiłem…

Od czasu kiedy kupiłem swojego Focusa w Gnoju i znalazłem w nim pełno paragonów na paliwa premium, postanowiłem samemu kontynuować to dzieło i lać tylko najlepsze paliwo – to tylko kilka złotych na baku a jednak wtryski drogie….

No i lałem sobie Vervę, bo Orlenik fajny mam po drodze do i z pracy z fajną myjnią bezdotykową i kompresorem – no cudowna stacja.

Ale jeden czy drugi kolega mnie wyśmiał, na wypoku mnie wyśmieli, że co ja w ogóle tankuję. Jako, że czeka mnie dłuższa trasa to zalałem sobie na testy BP Ultimate Diesel, bo podobno to najlepsze i jeszcze ewentualnie V-Power Diesel. No i przypadkiem zyskałem bo w czwartek paliwa Ultimate w cenie zwykłych (może chuje podają zwykłe przez inny dystrybutor? XD)

Bak miałem praktycznie pusty – weszło mi 48,5 litra na 50 litrowy zbiornik. Może zatankuje następnym razem by już 100% było BP.

Zobaczymy. Na razie różnic nie widzę. Moja żona ma też Forda w gnoju tylko 1.4 i zawszee leje gównodiesla z Carrefoura i powiem szczerze, że po zalaniu jej auta Vervą różnica była od razu, lepiej odpala, poprawiła się kultura pracy, jeszcze mniej pali.

W moim aucie nie widzę różnic takich na „już”, aczkolwiek przejechałem raptem 10km na tym paliwie. Jutro trasa to zobaczymy. Na Vervie spokojnie w trasie jak się uprę zejdę do 4.8 a tak po swojemu to 5.5. Czy będzie różnica? Nie wiem. Silnik pracuje tak samo przyjemnie.

Nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę, nie mam możliwości sprawdzenia wielu rzeczy w warunkach, które powinny być kontrolowane i labolatoryjne ale zdam raport po powrocie, czy są jakieś zauważalne różnice z perspektywy kierowcy.

Potem zaleję V-Power diesel i wybiorę jednego lidera z tych 3 marek.

#samochody #motoryzacja #paliwo