Dlaczego polskie miasta są…

Dlaczego polskie miasta są takie głupie?
Oslo- stolica Norwegii już za rok będzie stolicą bez samochodów w centrum, a stolica Finlandii- Helsinki chce pójść jeszcze dalej i zakazać wszystkich prywatnych samochodów na terenie całego miasta! Miasta w Europie i na całym świecie wprowadziły i wprowadzają prawa poważnie ograniczające ruch samochodowy w mieście. W Berlinie gdzie są ekostrefy jest ponad 2 razy mniej aut/osobę niż w Warszawie. W Sztokholmie czy Londynie płaci się specjalne opłaty naliczane automatycznie za wjazd do miasta itd. itd. Tylko dzika Polska, które ma najbardziej zanieczyszczone powietrze i największe korki w Europie nic nie robi… Sam mam samochód, ale z chęcią sprzedam go lub wyrzucę na śmietnik gdy takie prawa zostaną wprowadzone. A dlaczego teraz tego nie zrobię? Bo jedna osoba niewiele da.
To co dzieje się w Warszawie, Łodzi czy Gdańsku przechodzi wszelkie pojęcie- nieskończone korki, syf, smog zabijający ludzi i pogarszający jakość życia itd. To Polska powinna mieć najsurowsze przepisy w Europie!

#warszawa #lodz #gdansk #samochody #motoryzacja #zdrowie #ciekawostki #polityka #prawo #nauka #europa #ekologia #norwegia #polska #finlandia