Czy wiesz, że….? 1. Audi…

Czy wiesz, że….?

1. Audi Q7 V12 TDI (jeszcze to ładne a nie pokraczne) miało w standardzie ceramiczne hamulce. Pomijając fakt, że w dzisiejszych czasach byłaby to pewnie opcja za 50k, jednak tutaj Audi porzuciło kompromisy i zadbało o maksimum bezpieczeństwa pasażerów, montując porządne hamulce w standardzie. Z zatrzymywaniem tego kolosa radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Koszt wymiany kompletu – 4x tarcze + klocki to około 100.000zł w ASO. Obecnie koszt zakupu takiego auta (o ile się znajdzie) to 80 – 200.000zł (w salonie 600k+ w 2008 roku, czyli dzisiaj jakieś 800k+), także wymiana hamulców może podwoić koszt zakupu takiego auta.

2. Samochód NIE BRZMI. Zwykle silnik V12 kojarzy się z aksamitnym, niepowtarzalnym brzmieniem. Tutaj auto brzmi .. przeciętnie. Może nie jak 4 cylindrówka ale zdecydowanie dźwięk nie przystaje temu, co pod maską. Inna sprawa, że udało się również wyeliminować klekot diesla.

3. Choć najmocniejsze Q7 nie ma loga RS, to jego VIN jest wspólny z numerami VIN aut RS, które to mają inaczej skonstruowany ten numer aniżeli inne modele Audi.

#samochody #motoryzacja #ciekawostki #carboners