8 lat temu, czyli 25…

8 lat temu, czyli 25 listopada 2012 roku byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji o Mistrzostwo Świata na torze Interlagos. W walce Sebastian Vettel vs Fernando Alonso, to ten pierwszy, mimo początkowych problemów (kolizja na starcie i przebijanie się przez całą stawkę) wyszedł zwycięsko i zdobył swoje 3 Mistrzostwo Świata. Wtedy powstało to słynne zdjęcie przegranego Fernando.

Wyścig wygrał kierowca Mclarena Jenson Button, dla którego była to piętnasta i jednocześnie ostatnia wygrana w karierze. Na 2 pozycji wyścig ukończył wspomniany Fernando Alonso, a na 3 miejscu kolega Hiszpana z zespołu Ferrari Felipe Massa. Triumfator sezonu Sebastian Vettel ukończył wyścig na 6 pozycji, co dało mu 3 pkt przewagi w klasyfikacji generalnej.

Jednocześnie tego dnia, w swoim 307 wyścigu, ostatecznie swoją karierę zakończył 7-krotny Mistrz Świata Michael Schumacher. Z kierowców poza Schumim rozstaliśmy się z: Bruno Senną, Naraynem Karthikeyanem, Pedro De la Rosą, Timo Glockiem i Vitalyem Pietrovem. Z zespołów pożegnaliśmy jeden z najbardziej ogurkowych ekip w historii, czyli zespół HRT.

( #abcf1 zapraszam do obserwowania tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) #f1 #historiajednejfotografii #historia #motoryzacja